48km Hız Yapan Uzaktan Kumandalı Araba

48km Hız Yapan Uzaktan Kumandalı Araba

Paylaş:

Kauçuktan üretilen dünyanın en hızlı uzaktan kumandalı araba modeli The Cirin ile tanışın. Bazen tasarımda sınırlar hiç olmadığı kadar tuhaf noktalara...

Kauçuktan üretilen dünyanın en hızlı uzaktan kumandalı araba modeli The Cirin ile tanışın.

Bazen tasarımda sınırlar hiç olmadığı kadar tuhaf noktalara çekilebilir. Gereken tek şey bunu istemektir. İşte bir grup Pasadena Tasarım Merkezi öğrencisi de tam olarak sınırları yeniden belirlemeyi istemiş ve ortaya yaklaşık yarım metre uzunluğunda ve 48 km/s hıza ulaşabilen bir ‘uzaktan kumadalı araba’ çıkmış.

Evet yanlış okumuyorsunuz, süper-hızlı bir uzaktan kumandalı araba modelinden söz ediyoruz.

uzaktan kumandalı araba 3D baskı yoluyla üretilen aksanlarında kullanılan malzemeler naylon, karbon fiber, kauçuk, alüminyum… Bu materyallerin birleşimi sonucunda ise ortaya The Cirin adlı uzaktan kumandalı araba çıkmış. 1960’ların F1 yarış otomobillerine benzeyen tasarımı, bir hayli çarpıcı ve ‘deneysel.’ Üstelik geniş bir mesafe içerisinde kumandasıyla yönetilebilmesi mümkün.

uzaktan-kumandali-arabaTasarımcılar Max Greenberg, Ian Cullimor, Samet Yeleswarapu imzalı bu ilginç oyuncak, bir projenin sonucu ve 3D baskıya ilişkin bizlere yeni fikirler vermeyi başarıyor.

Okuma Önerisi: Instagram fotoğraflarından geçici dövme.

Okuma Önerisi: Ünlü fotoğrafçının objektifinden: “İskoçya’da sabahlar olmasın”

Aşağıdaki sosyal medya kutucuklarına tıklayarak bu haberi paylaşabilirsiniz.

YORUM

Yorumlar 0