Çiçekleri iPhone ile Sulayın

Çiçekleri iPhone ile Sulayın

Paylaş:

Evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar bunun ne kadar meşakkatli olduğunu da iyi bilir. Göründüğü kadar kolay bir eylem olmayan zamanı geldikçe sulamak...

Evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar bunun ne kadar meşakkatli olduğunu da iyi bilir. Göründüğü kadar kolay bir eylem olmayan zamanı geldikçe sulamak dışında çok soğuk olduğunda ya da çok sıcak olduğunda yerini değiştirmek gibi aksiyonlarla da evi yeşille donatmanın olmazsa olmazlarıdır. Neyseki çiçek ve bitki severleri düşünen teknoloji şirketleri de yok değil. İşte bunlardan biri de Parrot.

cicekleri_iphoneGenellikle drone’ları ile tanınan şirketin ilginç aygıtı Flower Power H20 adıyla tanıtıldı. iPhone akıllı telefon uygulamasıyla senkronize olarak bitkinin sıcaklığını, nem oranını, aldığı güneş miktarını ve haznesinde bulunan su seviyesini kullanıcıya gösterebiliyor.

Önceki modelin aksine üzerinde su haznesi bulundurabilen ve 2 litreye kadar olan neredeyse tüm şişelerle uyumlu olarak çalışabilen cihaz, veritabanında 8.000 bitki çeşidine ev sahipliği yapıyor. Bu sayede tam zamanında sulama yaplabiliyor.

 Okuma Önerisi: Filmlerdeki en iyi 8 antrenman sahnesi.

YORUM

Yorumlar 0