Çiçekleri iPhone İle Sulayın

Çiçekleri iPhone İle Sulayın

Evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar bunun ne kadar meşakkatli olduğunu da iyi bilir. Göründüğü kadar kolay bir eylem olmayan zamanı geldikçe sulamak...

OLED Ekranlı iPhone Cepleri Öyle Bir Yakacak ki!
HTC Akıllı Telefon İşinden Çıkmayacak! O Haberleri Dikkate Almayın!
Apple Yapay Zekaya Güç Verecek Yeni İşlemcisi Üzerinde Çalışıyor
Rakamlarla En Büyük Üç Telefon Pazarı: Çin, Hindistan ve ABD

Evde bitki yetiştirmekten hoşlananlar bunun ne kadar meşakkatli olduğunu da iyi bilir. Göründüğü kadar kolay bir eylem olmayan zamanı geldikçe sulamak dışında çok soğuk olduğunda ya da çok sıcak olduğunda yerini değiştirmek gibi aksiyonlarla da evi yeşille donatmanın olmazsa olmazlarıdır. Neyseki çiçek ve bitki severleri düşünen teknoloji şirketleri de yok değil. İşte bunlardan biri de Parrot.

Çiçek

Genellikle drone’ları ile tanınan şirketin ilginç aygıtı Flower Power H20 adıyla tanıtıldı. iPhone akıllı telefon uygulamasıyla senkronize olarak bitkinin sıcaklığını, nem oranını, aldığı güneş miktarını ve haznesinde bulunan su seviyesini kullanıcıya gösterebiliyor.

Önceki modelin aksine üzerinde su haznesi bulundurabilen ve 2 litreye kadar olan neredeyse tüm şişelerle uyumlu olarak çalışabilen cihaz, veritabanında 8.000 bitki çeşidine ev sahipliği yapıyor. Bu sayede tam zamanında sulama yapabiliyor.

YORUM

Yorumlar 0