Intel İşlemcili Google Glass İddiaları

Intel İşlemcili Google Glass İddiaları

Paylaş:

Google Glass’ın 2015’te tanıtılacak iki numaralı serisinde Intel işlemcilere yer verilebilir. Google Glass 2 adıyla 2015 yılında tüketicilerle buluşma...

Google Glass’ın 2015’te tanıtılacak iki numaralı serisinde Intel işlemcilere yer verilebilir.

Google Glass 2 adıyla 2015 yılında tüketicilerle buluşması beklenen giyilebilir teknoloji ürününe dair önemli bir donanımsal yenilik iddiası ortaya atıldı. The Wall Street Journal gazetesi tarafından önemli bir kaynağa dayandırılarak açıklanan bu yeniliğin işlemci merkezinde gerçekleşeceği ve Google’ın, akıllı gözlüğünde Intel işlemcilere yer vereceği iddia edildi.

Cihazın RAM’inin ilk versiyonuna göre iki kat artacağı, batarya ömrünün de yine 2 kat daha iyi olacağına işaret ediliyor. Ayrıca Google Glass 2 ‘nin ilk modele göre daha küçük camlara sahip olacağı yönünde de önemli kaynaklardan yapılan açıklamalar var.

instagramGoogle Glass, küresel anlamda önemli bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Ürünün son kullanıcıya ulaşması başarıyla sağlanamazken, batarya ömrünün azlığı ve yüksek fiyatı etiketi eleştirilerin odağında yer alıyordu. Glass 2 ile yeni bir başlangıç yapmayı hedefleyen dünyanın en önemli şirketlerinden Google, tüketicilerin ve teknoloji profesyonellerinin karşısına bakalım nasıl bir aygıt ile çıkacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Reklam: Geniş ürün portföyüyle Biense.com’a uğrayın. Tıklayın, zevkinize en uygun çantayı seçin.

google-glassGoogle Glass’ın Özellikleri

Google Glass, kafaya takılan bir teknoloji aygıtı. 640 x 360 piksellik görüntü sağlayan ekranı, 5 megapiksel fotoğraf çekimi, 720p video kaydı gerçekleştirebiliyor. Tüm bu işlemler gözünüzde takılı bir aygıt sayesinde ve basit bir kontrol aracılığıyla sağlanıyor. Google Glass’ın gözünüzün karşısına yansıttığı ekranda, özel bir arayüz çerçevesinde seçimler gerçekleştiriliyor. İnternet için Wi-Fi ve akıllı cihazlarla entegrasyon için Bluetooth bağlantısı sağlanabiliyor. MicroUSB üzerinde şarj olan aygıtın 12 GB’lık kullanılabilir depolama alanı bulunuyor.

 Google Glass nasıl sorun oldu? Tıklayın.

google-glass-ban-4-537x402

YORUM

Yorumlar 0