Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal medya fenomenleri, günümüz dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahipler. Bir paylaşım yaptıkları anda çok büyük kitlelere ulaşabilmelerinin yanı sı...

Twitter’a Yılın İkinci Çeyreği Yaramadı

Sosyal medya fenomenleri, günümüz dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahipler. Bir paylaşım yaptıkları anda çok büyük kitlelere ulaşabilmelerinin yanı sıra aslında nasıl bir hayat sürerlerse sürsünler davranışları ve eğilimleriyle göz önünde olmak gibi bir özellik sergiliyorlar. Fenomenlerin bazıları çok ünlü olmanın getirdiği popülerlikten faydalanan kimseler olurken, bazıları ise ‘tırnakları ile kazarak’ en tepe noktaya erişen kimseler konumunda yer alıyorlar. Elbette kurum ya da olaylar da fenomenler sınıfına dahil olabiliyor.

Sosyal medyanın en önemli isimleri milyonlarca takipçiye sahipler. Fenomen olmanın geri planında da sahip oldukları takipçi sayıları geliyor. Facebook, Twitter gibi platformlarda 100 milyonlara yaklaşan takipçiye sahip fenomenler bulunurken Instagram’da bu rakam 50 milyon sınırına yakın. Vine, Tumblr, Pinterest gibi diğer sosyal medya ağlarında ise birkaç milyon takipçili kullanıcıların fenomen durumunda olduğu görülüyor.

Sosyal medyanın gücü, günümüzde en klişe hayatı yaşayan ve belki de en zor şartlarda geçinen bir kimsenin dahi, kullandığı kelimeler ve yarattığı pozitif etkiyle bir fenomene dönüşebilmesinin önünü açıyor. Sınıf ya da benzeri ayrımlar olmadan, herhangi bir kimse Twitter’da milyonları peşinden sürükleyebiliyor. Elbette büyük pop yıldızları ya da en güzel mankenler de çok daha direkt bir şekilde fenomen halini alabiliyor. Peki sosyal medyanın en çok kullanıcıya hitap edenleri kimler?

Twitter için Türkiye’de ilk sırada Cem Yılmaz yer alıyor. Ünlü komedyenin takipçi sayısı yaklaşık 8 milyon. Onu Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan izliyor. Instagram’da en popüler isim İngiliz popçu Katty Perry.

YORUM

Yorumlar 2
  • comment-avatar
    black friday 3 sene

    Hello! I’ve been reading your website for some time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Huffman Tx! Just wanted to tell you keep up the good job!

  • comment-avatar
    piumini peuterey offerta 3 sene

    Hi there are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding expertise to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!